• Slide01
  • Slide02

logotyp nfosigwlife 150x107pxThe Refrigerants LIFE Cycle project is co-financed by the European Commission under the LIFE program and the National Fund for Environmental Protection and Water Management

✅ Najbardziej cieszą sukcesy. Sukcesy, które mają wpływ na innych, na nasze otoczenie. Jako Fundację Ochrony Klimatu – najbardziej cieszą nas sukcesy mające wpływ na poprawę jakości środowiska naturalnego.
👉 Dzisiaj chcemy pochwalić się sukcesem naszego zespołu, który zaangażował się w sprzątanie lasów w Grabcach Józefpolskich – miejscowości, w której stanęła nasza nowa hala oraz innowacyjna instalacja.
👉 Z okazji Dnia Ziemi cały zespół Fundacji PROZON pełny entuzjazmu i gotowy do pracy wybrał się do Grabców. Nie mogliśmy uwierzyć, gdy okazało się, że po 2 godzinach sprzątania uzbieraliśmy cały kontener odpadów. Byliśmy rozczarowani, że nasze lasy są tak zanieczyszczane przez człowieka, ale jednocześnie cieszyliśmy się, że mogliśmy chociaż na małym obszarze przywrócić równowagę.🌍🍀🌳
Mamy nadzieję, że już niedługo powtórzymy tę akcję! Poniżej możecie zobaczyć krótką fotorelację 😊
dzien ziemi1dzien ziemi 2dzien ziemi3
✅ Niezmiernie miło jest nam poinformować o zakończeniu prac nad montażem kolumny adsorpcyjnej i rektyfikacyjnej.
✅ Jak widać na poniższych zdjęciach kolumna jest gotowa do pracy. Czekamy na odbiór budynku, który zbliża się wielkimi krokami. 👷‍♂️🏢✅
zakończeniebudowyinstalacji1
zakończeniebudowyinstalacji2
 
📅 W dniach 1-3 marca 2023 roku, odbyły się międzynarodowe targi techniki grzewczej, wentylacji i klimatyzacji – Warsaw HVAC Expo.
To była pierwsza edycja, która zgromadziła szerokie grono odwiedzających z całej Europy.
✅ My również byliśmy obecni na tym wydarzeniu! Mieliśmy okazje porozmawiać z naszymi Partnerami oraz spojrzeć na nowinki technologiczne z branży chłodniczej i klimatyzacyjnej.
➡ Interesujące były również dyskusje dotyczące zmian legislacyjnych, zagadnienia poprawy efektywności energetycznej instalacji oraz stale rozwijającego się rynku pomp ciepła. 🧐
Warsaw Hvac Expo
 
📅 Marzec dla naszego zespołu projektowego zaczął się wyjątkowo intensywnie. Początek marca spędziliśmy na targach w Polsce i Niemczech.
✅ A w kolejnym tygodniu mieliśmy spotkania między partnerami projektu Refrigerants LIFE Cycle. Rozmowy miały na celu podsumowanie prac ostatnich miesięcy oraz zaplanowanie przyszłych działań.
✅ Spotkanie PROZON-EKOTEZ odbyło się w Warszawie w siedzibie Koordynatora projektu, natomiast spotkanie PROZON-CHEMAT odbyło się w formule on-line.
👉 Pomimo codziennych kontaktów między partnerami, dyskusje w większym gronie pozwalają na bliższą integrację oraz na spojrzenie na zagadnienie z wielu perspektyw, co jest bardzo cenne przy tak dużym projekcie.
 
032023 Ekotez4
📅 Na przełomie lutego i marca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w największych targach handlu detalicznego – Euroshop 2023, odbywające się w Dusseldorfie.
➡ Tematy związane z cyfryzacją, zarządzaniem energią i zrównoważonym rozwojem łączyły wszystkie sektory handlu.
➡ Wystawcy pokazali, że zrównoważone wyposażenie sklepów nie tylko przyczynia się do ochrony klimatu, ale także pozwala na wykorzystanie wachlarza materiałów – od innowacyjnych, biodegradowalnych materiałów wyposażenia sklepów po manekiny ekspozycyjne wykonane z surowców pozyskanych z odpadów oceanicznych. Szczególnie często przewijał się temat oszczędności energii w segmencie szaf chłodniczych i oświetlenia sklepów.
✅ Targi branży retail zgromadziły ponad 81 000 odwiedzających z całego świata, co zaowocowało nawiązaniem nowych kontaktów z Klientami branży chłodniczej również spoza Europy.
Euroshop1
Euroshop2
Euroshop3